Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
       

Staňte se fanoušky 

On-line platby

Free counters!

 

Podpořte svobodný vaping

SPOLUPRACUJEME:

 

 

 

 

 

 

Podporuje mojeID

NOVINKY

arr3TPD (Tobacco Products Directive) - prodej po 20.5.2017Prodej některých produktů je omezen v souvislostí se směrnicí TPD (Tobacco Products Directive),... arr3NOVINKY A OPET NASKLADNĚNOPřehled právě naskladňovaných produktů ... arr3NOVINKY - NOVĚ NASKLADNĚNO  Aromata BIG VAPE,skvělá chuť a navíc praktická láhev na e-liquid Aroma shot SHARK ATTACK z... arr3AKTUÁLNĚ NASKLADNĚNO  24.2.2017 Coil master 521 MINI TAB ohmmetr /... arr3DOPRODEJ V SOUVISLOSTI S TPDVážení zákazníci, v loňském roce vstoupila v platnost nová legislativa regulující prodej... arr3Nový Liquid TAKEN THREE 30mlPremiové liquidy Five Pawns jsou vyráběny z těch nejlepších surovin ve Spojených státech... arr3NOVINKA elektronická cigareta Joyetech eGo ONE V2,XL a MEGAJoyetech eGo ONE V2,XL a MEGA je vylepšená verze nejrozšířenějšího modelu elektronické cigarety od... arr3Nové příchutě THE FUUNová série luxusních příchutí Catch the Flavors od výrobce The Fuu, která představuje řadu několika... arr3BÁZE LIQBAS PRO MÍCHÁNÍ DYI LIQBAS PG - VG - VPG -  LTA v baleních 50, 100, 250 a 1000 ml v intenzitách nikotinu 0-36 mg za... arr3AKCE E-LIQUIDY PINK FURY od 33,- za 10 mlE-liquidy (náplně do elektronických cigaret) PINK FURRY jsou určeny pro každý typ elektronické... arr3Novinky listoppad - prosinec 2013V průběhu listopadu a prosince jsme naskladnili několik novinek, které doplní sortiment... arr3EVROPSKÁ KOMISE směřuje k likvidaci volného trhu e-cigaret v Evropě! V posledních dnech byly... arr3Nové označování e-liquidů, základů (bází) a mixů bázi s obsahem nikotinu podle předpisů EU a navazujících zákonů a vyhlášek České republiky v souladu s předpisy EU.V dubnu 2012 byla většina dovozců a prodejců e-liquidů, míchacích bází a mixů s obsahem nikotinu...

KONTAKTY

Nadines.cz
Studentská 598
Bohumín
tel: +420734127618 (9-17 hod)
info(a)nadines.cz
safl@saflova.eu
reklamace@nadines.cz

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena Kč 569,00 (EUR 23,22)
naše cena Kč 99,00 (EUR 4,04)
naše cena Kč 7,00 (EUR 0,29)

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena Kč 99,00 (EUR 4,04)
naše cena Kč 79,00 (EUR 3,22)
naše cena Kč 79,00 (EUR 3,22)

Nové označování e-liquidů, základů (bází) a mixů bázi s obsahem nikotinu podle předpisů EU a navazujících zákonů a vyhlášek České republiky v souladu s předpisy EU.

V dubnu 2012 byla většina dovozců a prodejců e-liquidů, míchacích bází a mixů s obsahem nikotinu upozorněna na povinnost dodržovat zákonné předpisy a nařízení vycházejících z platných předpisů EU a navozujících zákonu a předpisů ČR v souladu s předpisy EU. Základním předpisem EU je Směrnice 1999/45/ES o klasifikaci, balení a označování nebezpečných látek a směsí.

Zákony a související vyhlášky ČR v souladu s předpisy EU:

a) zákon č. 350/2011 Sb., o chemických látkách a chemických směsích a o změně některých zákonů (chemický zákon)

b) vyhláška č. 402/2011 Sb., o hodnocení nebezpečných vlastností chemických látek a chemických směsí a balení a označování nebezpečných chemických směsí

c) zákon č. 634/1992 Sb.

d) zákon č. 305/2009 Sb.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Požadavky podle předpisů EU a navazujících zákonů a předpisů ČR o značení e-liquidů s obsahem (byť jen 1 mg) nikotinu. Za e-liquid je považován každý e-liquid, báze s obsahem nikotinu a různé mixy s obsahem nikotinu (dále v textu jen EL):

1) každé balení EL (týká se tedy všech balení od např. 10 ml až např. po deset litrů) musí být označeno číslem šarže (pro případ např. příkaz stažení výrobku z trhu, prověření a kontroly obsahu atp., musí být celá zásilka konkrétně dohledatelná). To znamená mj., že už ve výrobě musí každý výrobce označit jak lahvičky, papírové krabičky nebo jiný obal určený k prodeji číslem šarže. Toto číslo šarže musí být uvedeno i na faktuře (pro celní účely i na průvodních dokladech pro zboží ze zemí mimo EU) a musí být přiřazeno ke konkrétnímu balení. Pokud EL následně přeprodává dovozce dalšímu prodejci, tak rovněž dovozce musí uvádět předmětné číslo šarže na faktuře, která je určena pro dalšího prodejce.

2) Na každém balení musí být zřetelně uváděn výrobce (konkrétní jméno výrobce, země původu) daného EL, tedy ten kdo danou šarži vyrobil – viz bod č.1. Pokud jsou výrobci udělena prověřená mezinárodní schválení o bezpečnosti výrobku je doporučeno uvádět symboly certifikátů na obalech výrobků.

3) EL musí na obalu obsahovat popisy a varování v českém jazyce

4) EL musí obsahovat na obalu vypsané složení výrobku v českém jazyce

5) EL popisy, varování a složení výrobku mohou být nahrazeny příbalovým letákem v češtině. Tím ale není dotčena povinnost uvádět základní údaje přímo na obalu výrobku.

6) EL s obsahem nikotinu musí být na obalu opatřeny symboly pro toxicitu nikotinu a škodlivost životnímu prostředí. Pro symboly je povinnost použít mezinárodní symboly o min. velikosti 10x10 mm, v odůvodněných případech min. 6x6 mm (např. velmi malá balení)

7) EL spotřebitelská balení (uzávěry) musí být opatřeny dětskou pojistkou. Lahvičky nebo papírové krabičky musí obsahovat zřetelný text nebo symbolem zřetelné vyznačení Zákaz prodeje osobám mladším 18 let. Lahvičky musí obsahovat volitelné znaky pro nevidomé.

8) víčko musí být opatřeno odtrhávacím proužkem nebo musí být celé až po hrdlo zabaleno v odtrhávacím celofánu přes razítko nebo nálepku s číslem šarže. Zkrátka záruka toho, že s obsahem lahvičky (balení) nebylo nijak manipulováno a do obsahu lahvičky nebylo nikterak zasahováno.

9) pokud je EL použit k dalšímu zpracování nebo i k výrobě menších balení (tzv. "rozlívání"), je následný produkt již považován za nový výrobek . Mimo bodu č.1-č.8 musí výrobce splňovat podmínky výroby EL s obsahem vysoce toxické látky podle zákonů EU a ČR (certifikovaný výrobce, schválení vybavení výroby a jejich prostor pro práci s jedy, schválení technologických postupů pro práci s jedy, proškolené osoby pro práci s jedy, schválení obalového materiálů, předložení dokladů o nabytí EL atd. atp.).


Některé vzorové označování e-liquidů a míchacích bází v rámci EU:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V souladu s výše uvedenými předpisy podle bodu č.1 - č.8 výše zmíněných zákonných požadavků na označování e-liquidů a bází přistoupil Hangsen Biotechnology, HongKong, China, prostřednictvím své oficiální distribuce pro ČR a SR, na tyto nové požadavky podle předpisů EU a zákonů ČR. Od konce června 2012 budou proto dosavadní balení Manta Hangsen e-liqiudů postupně nahrazována baleními, které vyhovují citovaným požadavkům, předpisům a zákonům.

Další opatření Hangsen Biotechnology k novému značení e-liquidů a bází podle předpisů EU a ČR:

1. Distribuce všech Hangsen e-liquidů a bází, pro garancí dodržování nových EU a ČR předpisů na území České republiky, podléhá nově kontrole ze strany oficiální distribuce Hangsen Biotechnology pro ČR a SR.

2. Hangsen Biotechnology nenese zodpovědnost za prodej svých výrobků mimo oficiální distribuci, které nejsou oficiálně určeny pro český trh (tzv. šedé dovozy) a nesplňují podmínky nového označování e-liquidů a bází podle EU a ČR předpisů.

3. Případný jiný prodej výrobků s logem nebo s názvem Hangsen, mimo oficiální distribuci, bez schválení a kontroly označení e-liquidů a bází oficiálním distributorem pro ČR a SR, je považováno za poškozování dobrého jména obchodní značky Hangsen Biotechnology.

4. Prostřednictvím oficiální distribuce Hangsen Biotechnology pro ČR a SR, budou tyto skutečnosti (viz bod č.3) sděleny kontrolním orgánům ČR, vč. požadavků uplatnění opatření, sankcí a finančních náhrad pro Hangsen Biotechnology podle mezinárodního práva.

Ing.Zdeněk Skulina,MBA

Global partner a oficiální distribuce Hangsen Biotechnology pro ČR a SR